KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13732044
nr 1373 2044
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Färgetsning, "Rådmansgatan". Signerad. Motivet: 28x24cm
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 18 januari 2021
kl 19:22:53
14/1 21:53:23
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm